1. skupina

Tento týden si poslechněte pohádku. Jmenuje se „Winnie the Witch“ a níže naleznete odkaz na video. Celé video trvá přes 22 minut, ale my se zatím zaměříme pouze na první půlku, tedy celkově do času 12.33.

Doufám, že budou děti pohádce o čarodějnici Winnie a její kočce Wilbur dobře rozumět. Výhodou je, že si ji mohou pustit, kolikrát budou potřebovat. Čemu nebudou rozumět, to ať se snaží odhadnout. Doporučuji následující postup:

1) Pustit si první dvě části celku, které trvají oněch 12 minut a 33 vteřin. Uslyší a uvidí danou pohádku dvakrát – poprvé bez textu, podruhé s textem.

Děti pohádce snad nakonec porozumí dobře. Jen bych přeložila „Winnie can see Wilbur“ = „Winnie vidí Wilbur“ a opak: „Winnie can’t see Wilbur“ = „Winnie nevidí Wilbur“.

https://www.youtube.com/watch?v=3jO5Omszt74

2) Přidávám další odkaz, tentokrát na cvičení k této pohádce. Pokud můžete, vytiskněte, prosím, strany: 2, 7 a 8.

Str. 2 – jedná se o obrázkový slovník, díky kterému si děti snáze osvojí slovní zásobu pohádky.

Str. 7 a 8 – aktivity k pohádce. Na str. 7 mají děti vyhledat a zakroužkovat 8 slovíček z pohádky, dále vymalovat oblečení Winnie a rozhodnout, zda jsou výroky ve 3. cvičení pravdivé nebo ne.

Na str. 8 – v cv. 4 pospojují slova s obrázky, v cv. 5 doplní slova do vět a v cv. 6 doplní písmenka slovíček.

https://www.digiscuola.org/storytelling/wp-content/uploads/2014/02/bookletw.pdf

Pokud se mi nepodařilo vysvětlit vše srozumitelně, kontaktujte mě, prosím, a já vám ráda zodpovím případné dotazy. Stejně tak pokud bude nějaký problém s pracovními listy. V případě, že vše půjde dobře, pošlete mi, prosím, vyplněné strany 7 a 8.

Děkuji za spolupráci,

Jana Pilátová

 

 

Kontakt

Základní škola Velešín Družstevní 340
Velešín
382 32

ID schránky: ytxmtwc

IČO: 00583723
380 331 614 mail@zsvelesin.cz