Exkurze Velká Británie

Vážení rodiče, milí žáci,

pomalu se blíží termín zájezdu do Británie, bohužel situace tomu opravdu nepřeje, a i když není možné říct s jistotou, jak to bude na konci května vypadat, prognózy nejsou dobré. Tento týden jsme o tom jednali s cestovní kanceláří a pokud bychom i nadále tento zájezd udržovali ,,živý‘‘, tak by se spolu s blížícím se časem odjezdu musela CK vynakládat další finanční prostředky na jeho zajištění.

Jako řešení tedy vidíme dvě následující možnosti:

A)     Je možné individuálně zájezd zrušit. Jak jistě víte, tak pro cestovní kanceláře je současná situace velmi kritická a protože již vynaložila určité finance na zajištění našeho zájezdu, tak nám bohužel nemohou odpustit určitý stornopoplatek, který mají smluvně garantovaný. Jeho výše je 1000 Kč, nicméně podařilo se nám vyjednat snížení na 800 Kč. S výjimkou 800 Kč by Vám tedy byl vrácen zbytek finančních prostředků.

B)     Budete chtít i nadále v zájezdu pokračovat. Pokud by (dle smlouvy nastala) situace, že není možné ze strany cestovní kanceláře zájezd pořádat za smluvených podmínek, tak Vám bude vrácena celá částka bez stornopoplatku. Zde bych ale chtěl upozornit na riziko, že s přibývajícím časem bude výše stornopoplatku narůstat. Rovněž může nastat i situace, kdy bude možné vycestovat ze strany cestovních kanceláří, avšak MŠMT tyto akce nějakým způsobem zakáže školám. V takovém případě nejsme schopni jako ZŠ Velešín pořádání zajistit nebo vrátit peníze a zároveň CK není nucena částku vrátit. I zde existují jiná řešení v podobě poukázky na zájezdy v dalších letech, ale již se jedná o větší komplikaci.

Rád bych tedy všechny, kterých se to týká, požádal o vyjádření. Opravdu mě mrzí, že to s touto akcí dopadlo tímto způsobem, protože se na to děti těšily a přípravou jsem strávil mnoho hodin, ale už není kam dál překládat a posouvat. Případné dotazy směřujte na mě (jiri.svehla@zsvelesin.cz) nebo na referentku cestovní kanceláře Mgr. Evu Zapletalovou (referentka3@skolnizajezdy.cz). Pro jednodušší domluvu pak uvádějte číslo zájezdu 2001001.

Hezký den. S pozdravem Jiří Švehla.

Základní škola Velešín Družstevní 340
Velešín